Česká ortodontická společnost a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „OK“.

NastaveníOK

Souhlas můžete odmítnout zde

X

Soukromí a důvěrnost dat

Časopis Ortodoncie se řídí doporučeními mezinárodní asociace vydavatelů medicínských periodik. Pacienti a další subjekty, účastnící se výzkumu, mají právo na soukromí, které nesmí být porušeno bez jejich plně informovaného souhlasu. Identifikační údaje, jako jméno, rodná čísla, bydliště, kontaktní údaje apod., nesmí být zveřejněna v článcích ani jiných příspěvcích, pokud to není informace nezbytná pro samotný výzkum. V tom případě musí pacient nebo zákonný zástupce podepsat “Informovaný souhlas”, aby mohl být příspěvek publikován.

S příspěvky časopisu Ortodoncie je nakládáno s respektem k soukromí autora. S podáním článku redakci časopis autor svěřuje redakci citlivá data svého výzkumu a výzkumného úsilí, na nichž mnohdy závisí jejich reputace a kariéra. Největší riziko porušení soukromí autora je při recenzním řízení. Stejně tak recenzenti mají právo na soukromí, což redakce plně respektuje. Soukromí lze porušit pouze v případě podezření na podvodné či protiprávní jednání, což vyplývá také z legislativy České republiky.

PARTNEŘI

© Česká ortodontická společnost 2024 | Nastavení cookies